0 Kč

Parkovací asistent

parkování s parkovacím asistentemParkovací asistenti vás zvukově upozorní na překážku za, před a případně vedle vozidla. Umožní tak snadněji parkovat a bezpečně couvat. Oceníte je zejména při častém pohybu ve městě. 

Parkovací senzory se stávají nedílnou součástí dnešních automobilů. Neznamená to, že by jimi nemohly být vybaveny nejen starší, ale i vozy nižší třídy. Nepříjemné parkování tak usnadní couvací senzory do auta, které snadno nainstaluje manuálně zručný člověk.

Parkovací asistent vám může dávat zvukové i vizuální signály. Nejpokročilejší variantou je kamerový systém.

  • Zvukový alarm je levnější a funguje na principu, že čím blíže jste druhému vozidlu, tím hlasitější zvuk pro signalizaci možného nárazu vydává.
  • Vizuální zobrazení bývá doplňkem zvukového alarmu, vzdálenost překážky od vozu znázorňují ubývající čáry nebo čísla na displeji. Dražší parkovací asistenti mívají i kameru.

parkovací asistent

Levnější parkovací asistent

Levnější parkovací senzory se propojují za pomocí drátů. Proto je nutné vést vodící kabel od řídící jednotky v kufru do kabiny řidiče. Každý senzor se poté instaluje do nárazníku vozidla, zhruba do výšky 40 cm od vozovky. V balení najdete průvodce instalací pro parkovací senzory.

Dražší bezdrátový parkovací asistent umožní instalaci obrazovky bez nutnosti vedení jakéhokoliv kabelu. Jednotka, do které jsou senzory zapojeny, vyšle signál o vzdálenosti.

Úhel snímání

Úhel snímání senzoru ve vertikálním směru (nahoru ke kufry a k zemi) se pohybuje kolem 60 °, v horizontálním (do stran) 110 ° až 150 °. Čím větší je úhel snímání, tím lepší přehled budete mít při parkování.

Dosah detekce překážky

Parkovací asistent vás informuje o překážce již několik centimetrů od vozidla až po přibližnou vzdálenost 2 metrů. Ohlídejte si zejména minimální detekční vzdálenost. Ta by měla být pro přesné parkování něco kolem 10 cm.

Couvací senzory nejsou vším – poříďte si i přední

Couvací senzory nejsou pouze otázkou zadního nárazníku, kam se nejčastěji instalují. Ty se zpravidla prodávají v balení se čtyřmi kusy. Pokud budete chtít osadit i přední nárazník, pak kupujte parkovací senzory po osmi. V krabici naleznete jak dvě řídící jednotky, tak dva alarmy.

.

Nejjistější couvání Vám zajistí parkovací asistent s kamerou

Parkovací asistent s kamerou je skvělý v situaci, kdy chcete přesně vidět, kolik místa ještě zbývá. Na dodávaném displeji se vám zobrazí situace za vozidlem a vy víte, kam až můžete couvat, a to díky linkám, které ukazují vzdálenost. Pořiďte couvací senzory s kamerou, pokud chcete mít situaci lépe pod kontrolou.

parkovací asistent